Download de app in Google play of de Appstore

Stadsgids app met leuke routes

Ontdek Kampen met de verschillende routes in de Kampen Stadsgids App. Laat je leiden van punt naar punt met de Nautische Hanzewandelingen of kies zelf je route bij de Selfieroute en de Welkom in Kampenroute.  Kies een van de routes uit Dwaal door de straten van Hanzestad Kampen. Download deze app en ontdek de stad Kampen. Laat je meenemen langs prachtige monumentale gebouwen of ontdek de vele ambachtelijke producten die in Kampen worden verkocht. Kom tot rust in het stadspark, luister naar verhalen van Kampenaren of geniet van de magnifieke skyline aan de IJssel. Ontvang voordeelcoupons onderweg Download de app en zet je gps-locatie aan. Kies een route en zoek het startpunt op. De app leid je langs de verschillende highlights van de route. Onderweg ontvang je ook voordeelcoupons van de ondernemers in de binnenstad van Kampen. Denk aan korting op kleding, cadeau-artikelen én korting op koffie en thee bij met wat lekkers. Want dat heb je verdiend! De kortingsvouchers vind je in het hoofdmenu van de app bij Resultaten en voordeelvouchers. Handig is ook de Evenementenkalender! Dan ben je op de hoogte van wat er allemaal te doen is in Kampen. Deel heel gemakkelijk evenementen met je vrienden. En ook de directe link naar Zomer in Kampen vind je in dit menu.   Deze routes staan nu in de Kampen Stadsgids app Ambachtelijke Route (NL UK DE)Deze wandeling langs ambachten door de binnenstad van Kampen start bij De Stadskazerne, Oudestraat 216. Nautische Hanzewandeling Benedenstrooms  (NL UK DE)Deze wandeling langs het nautische en hanzeverleden start bij De Stadskazerne, Oudestraat 216.     Nautische Hanzewandeling Bovenstrooms  (NL UK DE)Deze wandeling langs het nautische en hanzeverleden start bij Café 't Ponton, IJsselkade t.o. 51.  SelfierouteLoop naar een van de locaties op de kaart en maak je eerste #selfiekampen. Er is geen vastgestelde route.  Kom eens kijken (videoroute)Start bij de Koornmarktpoort, Voorstraat 1 in Kampen en wandel van bankje naar bankje.Deze route wordt je aangeboden door Stichting ARTicipatie. Songs of Freedom (videoroute)Start bij de Stadsgehoorzaal in Kampen aan de Burgwal 84 en volg de route op de kaart. Deze route wordt je aangeboden door Stichting ARTicipatie Wandeling door Kampen in Oorlogstijd (audio)Wandelroute langs historische plekken uit de Tweede Wereldoorlog in Kampen,Deze route word je aangeboden door Stadsarchief Kampen en HV Jan van Arkel. Welkom in Kampen  (NL UK DE)Laat je verrassen door de ‘highlights’ en ontdek de veelzijdigheid van Kampen! Er is geen vaste route. Speuren in het Stadspark Start bij Kinderboerderij Cantecleer en ontdek de bijzondere plekken in het groene hart van Kampen. Verzamel letters bij de vragen, die samen een woord vormen.  En er komen binnenkort nog meer nieuwe routes aan.  Directe link naar de app in Google Play en de directe link naar de app in de App store.Goed om te weten Heb je de "oude" Kampen Stadsgids App nog op je telefoon staan? >Wis die eerst, en download dan de nieuwe app. Download de routes van te voren op een plek waar je WiFi hebt. In De Stadskazerne is gratis WiFi. De app gebruikt onderweg geen internet.  Zet de locatievoorziening aan op je telefoon. Dat wordt ook gevraagd na het installeren van de app.  Je kunt de routes in een keer lopen, of in gedeeltes. Dan start je een volgende keer waar je de vorige keer bent geëindigd. Zorg voor een opgeladen telefoon. Let goed op het verkeer om je heen. Veroorzaak geen onveilige situaties voor jezelf en voor anderen. Laat de voordeelvoucher zien die je bij Resultaten en voordeelvouchers bij elkaar bewaard in de Kampen Stadsgids app in de winkel, café of restaurant waar je gebruik wilt maken van de aanbieding. Alleen dan is de voucher geldig. ;-)  ...
Lees verder!

En later op de fiets of te voet!

Doe nu een digitaal rondje Kampereiland

Fiets of wandel een historisch rondje Kampereiland! Sinds 1363…. Welgeteld 657 jaar nadat bisschop Jan Van Arkel de Kampereilanden aan de stad Kampen schonk, kun je het roerige verleden van het Kampereiland ontdekken in een online rondleiding. ‘Sinds 1363…..’ is de titel van deze digitale presentatie van de Cultuurhistorische Tentoonstelling Kampereiland. Vandaag op 6 april, tijdens het online koffiemomentje van Kampen Partners, is Sinds1363…. door de Stadserven als gift aangeboden aan het Kampereiland.  Stadservendirecteur Jan Luijendijk overhandigde de tentoonstelling in de vorm  van een website en ebook aan Miny Pelleboer van de Vereniging Streekbelangen Kampereiland (VSK). Bij gelegenheid van 650 jaar Kampereiland is deze tentoonstelling in 2013 gerealiseerd in opdracht van de VSK. De Stadserven, eigenaar en verpachter van het Kampereiland, heeft deze tentoonstelling nu geactualiseerd en laten digitaliseren.    Virtuele kaart Als het straks weer kan, spring dan op de fiets of trek je wandelschoenen aan voor een historisch rondje Kampereiland! Als je klikt op een icoontje dichtbij de plek waar jij je bevindt, krijg je meteen een rijkdom aan informatie op je scherm over bijzondere, historische aspecten en bezienswaardigheden om je heen. Een virtuele kaart voert je door een rijke geschiedenis van Koninklijke nijverheid, historische erven, verloren IJsselgangen en woest overstromingsgeweld.    Ebook Je kunt de tentoonstelling overigens ook vanuit je luie stoel bekijken. Download Sinds1363 als ebook, blader door de talrijke thema’s heen en laat je meeslepen naar oude tijden.  Oude landkaarten, foto’s van overstromingen, verhalen over de nijverheid en een uitleg over de vier historische boerderijtypes in het gebied, het plaatst het eiland van nu in het perspectief van een veelbewogen verleden. Meer weten?  Pak je telefoon, tablet of pc en open de website www.sinds1363.nl. De rondleiding en het ebook zijn ook via www.hetkampereiland.nl ontsloten. ...
Lees verder!

Start je bezoek aan Kampen bij één van de toeristische informatie punten

Tourist Info Kampen

De historische Hanzestad Kampen leent zich prima voor een ontdekkingstocht te voet, al dan niet onder leiding van een professionele gids. Buiten het historische hart zijn er in de omgeving volop mogelijkheden voor fiets- of wandeltochten door het IJsselgebied, langs het prachtige rivierlandschap met uiterwaarden. Ook de zeven Kamper kernen en het Kampereiland met vele terpboerderijen, maken een bezoek aan Kampen en de regio IJsseldelta absoluut de moeite waard. Een bezoek aan Hanzestad Kampen begint bij een bezoek aan de Tourist Info! De gastheren en gastvrouwen van Kampen Tourist Info helpen je graag op weg. Je boekt hier jouw stadswandeling door Kampen. Je krijgt hier antwoorden op vragen over bezienswaardigheden en activiteiten in Kampen én haar prachtige omgeving. We helpen je graag op weg. De StadskazerneDe Tourist Info in De Stadskazerne is de hoofdlocatie van de Tourist Info in Kampen. Naast de Tourist Info zijn in De Stadskazerne de Bibliotheek Kampen, het Stadsarchief Kampen, RTV IJsselmond, de Stadsarcheoloog en Historische vereniging Jan van Arkel gevestigd. Ook biedt De Stadskazerne onderdak aan een depot van het Stedelijk Museum Kampen. Kortom: de Tourist Info in de Stadskazerne is de ideale plek om Kampen te ontdekken. Ook is dit de plek waar je een interessante stadswandeling kunt boeken.Tourist Info De StadskazerneOudestraat 216, Kampentouristinfokampen@gmail.comwww.visitkampen.nl Bel voor algemene info: 038-2022366Voor aanvragen en informatie stadswandelingen: 06 48196559 of touristinfokampen@gmail.com. De openingstijden van de Tourist Info in De Stadskazerne:  Vanaf 10 mei tot en met eind oktober: Maandag tot en met zaterdag van 10.00 - 16.00 uur. Van november tot  en met april:  Maandag tot en met zaterdag van 10.30 - 15.30 uur.   Boek een interessante stadswandeling van ongeveer 1,5 uur. Stuur een mail naar touristinfoKampen@gmail.com. 
Iedere vrijdag om 14.00 uurIedere zaterdag om 14.00 uur Iedere zondag om 14.00 uur  De rondwandeling duurt ongeveer 1,5 uur. De start is bij De Stadskazerne, Van Heutszplein 216, KampenOp vrijdag en zaterdag: kosten € 10,00 p.p.Geef je op via: TouristinfoKampen@gmail.com Tourist Info Read Shop BosTourist Info Read Shop Bos is gevestigd aan de Oudestraat 41-43.Read Shop Bos is een boekwinkel dat naast boeken ook een uitgebreid assortiment van kaarten, kantoorartikelen en accessoires heeft. Naast winkel, is Read Shop Bos ook een Tourist Infopunt waar je terecht kunt voor toeristische informatie en voor stadswandelingen.Read Shop BosOudestraat 41-43, Kampenkampen@readshop.nl038-3322522Openingstijden: Maandag: 9:00 - 18:00uDinsdag:  9:00 - 18:00uWoensdag:  9:00 - 18:00uDonderdag: 9:00 - 18:00uVrijdag: 9:00 - 18:00uZaterdag: 9:00 - 17:00uZondag: Gesloten Tot ziens in Kampen!...
Lees verder!
De actie 'Iedere Kampenaar een euro voor het orgel' heeft volgens initiatiefnemer Wim de Kleine van de Buitenkerk binnen een week al enkele honderden euro's opgebracht. "Ons eeuwenoude orgel zit vol touwtjes en ijzerdraadjes en zondag bleef er zelfs een toets hangen", zegt hij om de noodzaak van de actie te onderstrepen. Het besluit of de parochie in de Buitenkerk diensten blijft houden, moet nog worden genomen "... maar dit orgel moeten we ongeacht de uitkomst restaureren."

Zuur heeft pijpen aangetast

De reacties van mensen die het orgel – waarvan het eerste bouwwerk dateert uit 1481 - graag willen behouden, stromen binnen. "Niet alleen uit Kampen", vertelt De Kleine, "maar uit de wijde omgeving. Mensen geven meestal meer dan die ene euro, die wij van iedere Kampenaar vragen." De Kleine probeert regelmatig in het nieuws te komen via persberichten en inzet van social media als Twitter en Facebook. Inmiddels, geeft de thermometer in de Buitenkerk een stand van 30.000 euro aan, terwijl er in totaal 60.000 euro nodig is. "We zijn al zo'n twee jaar bezig om geld in te zamelen. Daarvoor hebben we allerlei acties gehouden en er staan er nog meer gepland. Voor volgend jaar staat onder meer een benefietconcert met verschillende koren op de agenda."
Met het bedrag dat nu op de teller staat, kan de Buitenkerk in ieder geval de eerste fase van de restauratie uitvoeren. "Dat betreft de orgelpijpen en het mechanische deel. De pijpen zijn bij een vorige restauratie in eikenhout geplaatst. De zuren in dat hout hebben de pijpen zodanig aangetast, dat ze inzakken. Dat is allemaal van invloed op de bespeelbaarheid van het orgel." Volgens De Kleine komen de mankementen niet ten goede aan het plezier dat vaste organist Ton van den Berg beleeft als hij het orgel bespeelt. "Hij is bijna getrouwd met het orgel, want hij is al vanaf zijn zestiende jaar organist en kent het instrument als geen ander. Dat het nu met touwtjes en ijzerdraadjes bij elkaar wordt gehouden, is triest."

Culturele waarde

Voorzitter Rob Alferink van de locatieraad van de Buitenkerk hoopt een deel van het benodigde bedrag te dekken via subsidies. De kerk kan waarschijnlijk een mooi bedrag tegemoet zien van de Vereniging van Orgelbouwers in Nederland en 60.000 euro van het Besluit Rijkssubsidiëring Instandhouding Monumenten (BRIM). "Daarnaast hebben we diverse fondsen aangeschreven, maar het is even afwachten of we daarvoor in aanmerking komen. We staan in de rij met veel andere kerken en monumenten, die dringend geld nodig hebben. Daarom doen we nu een beroep op het bedrijfsleven en particulieren. Dit orgel heeft namelijk grote culturele waarde. Niet alleen voor de katholieke kerk, maar voor de hele Kamper gemeenschap."

Kerkverlating

Vooral om dat laatste vindt Alferink het te verantwoorden om geld in te zamelen, hoewel de rooms-katholieke parochie op termijn een besluit neemt over de plaats waar de vieringen worden gehouden: in Kampen of IJsselmuiden. De onderhoudskosten van de kerkgebouwen nemen toe. Tegelijkertijd dalen de inkomsten, vooral vanwege kerkverlating. "We hoeven er niet omheen te draaien", vervolgt Alferink. "Vanaf de jaren '60 zien we al een afname van parochieleden en inkomsten. Van de acht kerken in de omgeving - die deel uitmaken van onze parochie - is de Verrijzeniskerk in Zwolle al aan de eredienst onttrokken en verkocht aan een ander kerkgenootschap. Ook onze kerk in Herfte-Wijthmen is gesloten. De rooms-katholieke kerk in IJsselmuiden zou sluiten in plaats van de Buitenkerk, maar daarover wordt medio 2016 een nieuw besluit genomen. Daarbij wordt vooral gekeken naar de onderhoudskosten van beide gebouwen. Wij gaan bovendien voor een grote vorm van samenwerking om op deze manier te proberen beide parochiegemeenschappen levend te houden." Persoonlijk vindt Alferink dat het beter zou zijn om de Buitenkerk open te houden in plaats van de kerk in IJsselmuiden. "We zijn dat min of meer verplicht aan de Kamper bevolking, omdat we de Buitenkerk vier jaar geleden nog hebben gerestaureerd met vooral gemeenschapsgeld. Geld voor restauratie van het orgel was er toen helaas niet. Wat de uiteindelijke plaats van de vieringen ook wordt, Alferink vindt dat de

Buitenkerk toegankelijk moet blijven voor de Kamper gemeenschap. "Dan kun je denken aan concerten en dergelijke, maar een kerk zou eigenlijk overdag ook veel meer moeten openstaan voor bezoekers." Zover willen Alferink en De Kleine echter nog niet denken. Ze hopen allereerst dat ze de organist een cadeautje kunnen geven. "Het zou mooi zijn als we hem kunnen verrassen met een eerste restauratie."

Orgel van vijf eeuwen

De oudste delen van het orgel in de Buitenkerk dateren uit 1481. De toen bekende orgelmaker Johan ten Damme bouwde het instrument op de huidige locatie. Bijna driehonderd jaar later – rond 1750 – is het door Albertus Antoni Hinsz gerestaureerd en vernieuwd. Hinsz is ook bekend als restaurateur van het hoofdorgel in de Bovenkerk en Broederkerk. In de loop van de eeuwen onderging het Buitenkerkorgel meerdere restauraties en vernieuwingen.

Actie

Ook nu is het orgel dringend toe aan restauratie, waarvoor de kerk zestigduizend euro nodig heeft. Een belangrijk deel daarvan moet komen uit eigen middelen. Daarom hoopt de kerk, dat het bedrijfsleven en particulieren een bijdrage willen leveren. Kampenaren die willen bijdragen aan de actie 'Iedere Kampenaar een euro voor het orgel' kunnen hun gift overmaken op IBAN NL41INGB0003836311 ten behoeve van Evenementencommissie Buitenkerk onder vermelding van 'Restauratie Orgel'.

Tekst: Jeroen Kanis

foto: Dik Kuiper

Privacy statement

Proclaimer

Alle rechten voorbehouden. © 2019 Kampen Marketing. Kampen Partners is verantwoordelijk voor de inhoud van deze website, en doet er alles aan deze actueel en juist te houden. Voor zover bekend wordt geen auteursrecht geschonden met de inhoud van de site. Komt u desondanks toch iets tegen dat niet correct is of verouderd, dan stellen wij uw reactie bijzonder op prijs.

Een concept van: Pankra, Leuk GeregeldMacHelp, BrugMedia, Sterinsocial & Julius Media